Sarajevo 96.5 MHz | Travnik 90.7 MHz | Zenica 87.7 MHz | Tuzla 95.4 MHz | Mostar 100.9 MHz | Bihać 99.1 MHz | Banja Luka 100.4 MHz

Kotor Varoš 91.6 | Fojnica 90.7 | Doboj 90.1 | Bužim 98.1 | Foča 101.7 | Stolac 88.7 | Višegrad, Goražde 95.9

Bugojno 100.1 | Sanski Most 102.2 | Bratunac 99.3 | Konjic 94.2 | Zavidovići 103.8 | Srebrenik 95.4

 

Slušajte uživo

Objavljena imena 86 žrtava koje će biti ukopane u Prijedoru

, Objavljeno u BiH Istaknuto

Za kolektivnu dženazu koja će 20. jula ove godine biti klanjana u Vedrom polju u Hambarinama, spremni su posmrtni ostaci 86 žrtava iz Prijedora i Kotor Varoši, prenosi Anadolu Agency (AA).

Radi se o žrtvama bošnjačke nacionalnosti čiji su posmrtni ostaci uglavnom ekshumirani na Korićanskim stijenama.

Najmlađe žrtve koje će ove godine biti ukopane su mladići koji su u momentu kada su ubijeni imali svega 19 godina: Samir (Sadika) Garibović, Emir (Kemala) Đonlagić i Suad (Mehe) Kljajić. Suad će biti ukopan zajedno sa svojim ocem Mehom.

Najstarija žrtva koja će biti ukopana ove godine je Bećir (Adema) Bešić koji je rođen 1931. godine.

Ove godine konačni smiraj će naći otac i sin Hajrudin i Jasmin Elezović, braća Edin i Emir Elezović te Fahrudin Elezović.

Zajedno će ukopani biti i otac i sin Šerif i Zafir Bajrić te braća Zulić, Mirsad i Suad, braća Jakupović, Armin i Dedo, braća Grabić Mustafa i Vejsil, te braća Sivac, Nedžad i Edin.

Nakon kolektivne dženaze, posmrtni ostaci žrtava biće ukopani u različitim mezarijima, a u skladu sa željama njihovih porodica. Najveći broj žrtava, 68 njih, će biti ukopan u Šehidskom mezarju Kamičani dok će ostali biti ukopani u Šehidskim mezarjima Čarakovo, Hambarine, Bišćani, Skela, Rizvanovići te Šehidskom mezarju Dabovci u Kotor Varoši.

Žrtve koje će ove godine biti ukopane nakon kolektivne dženaze u Prijedoru su:

1. Zulić (Latif) Nedžad (1970)
2. Zulić (Uzeir) Mesud (1966)
3. Balić (Selim) Jusuf (1951)
4. Beriša (Smail) Razim (1964)
5. Čolić (Muho) Hamdija (1961)
6. Muretčehajić (Hase) Idriz (1958)
7. Zulić (Alija) Mirsad (1961)
8. Zulić (Alija) Suad (1965)
9. Bajrić (Ramo) Šerif (1941)
10. Bajrić (Šerif) Zafir (1971)
11. Mujkanović (Redžep) Fahrudin (1963)
12. Sivac (Ibrahim) Merzuk (1961)
13. Šljivar (Halil) Omer (1963)
14. Sikirić (Smail) Mesud (1966)
15. Hodžić (Redžep) Rasim (1955)
16. Mujkanović (Esad) Senad (1971)
17. Grabić (Meho) Mustafa (1969)
18. Grabić (Meho) Vejsil (1971)
19. Bešić (Adem) Bećir (1931)
20. Jezerkić (Avdaga) Ahmet (1952)
21. Kahrimanović (Fehim) Dursum (1958)
22. Bešić (Meho) Nihad (1971)
23. Kešić (Hasan) Senad (1964)
24. Blažević (Hamdija) Ahmet (1962)
25. Garibović (Sadik) Samir (1973)
26. Bašić (Muharem) Rasim (1941)
27. Mehmedagić (Bećo) Ale (1951)
28. Jakupović (Mustafa) Armin (1967)
29. Jakupović (Mustafa) Dedo (1950)
30. Trnjanin (Ibrahim) Zijad (1946)
31. Bešić (Muhamed) Nihad (1966)
32. Kahrimanović (Edhem) Almir (1963)
33. Mrkalj (Omer) Himzo (1942)
34. Salihović (Hilmo) Nedžad (1970)
35. Kapetanović (Mustafa) Alija (1970)
36. Ališić (Mehmed) Edin (1966)
37. Turkanović (Hamdija) Suad (1960)
38. Sivac (Munib) Nedžad (1971)
39. Sivac (Munib) Edin (1966)
40. Sivac (Šefik) Kasim (1968)
41. Krivdić (Zijad) Muharem (1971)
42. Fazlić (Refik) Almir (1960)
43. Mujkanović (Murat) Fadil (1940)
44. Bešić (Smajo) Nedžib (1954)
45. Pervanić (Omer) Mesud (1956)
46. Crnić (Derviš) Uzeir (1937)
47. Tadžić (Ibrahim) Zijad (1953)
48. Hegić (Avdo) Mesud (1955)
49. Vehabović (Miralem) Mirsad (1966)
50. Pervanić (Zaim) Mustafa (1942)
51. Kuburaš (Ćazim) Sabahudin (1971)
52. Elezović (Kasim) Fahrudin (1947)
53. Elezović (Salih) Hajrudin (1947)
54. Elezović (Hajrudin) Jasmin (1971)
55. Elezović (Muharem) Emir (1970)
56. Elezović (Muharem) Edin (1968)
57. Medić (Hilmija) Šefik (1949)
58. Muranović (Salih) Samir (1968)
59. Garibović (Emin) Zuhdija (1966)
60. Čejvan (Hasan) Alija (1950)
61. Čejvan (Ibrahim) Zijad (1967)
62. Mahmuljin (Arif) Ibrahim (1963)
63. Garibović (Osman) Šefik (1957)
64. Hrnić (Mumin) Harun (1967)
65. Kulašić (Mustafa) Husein (1970)
66. Muretčehajić (Jusuf) Edin (1971)
67. Kadirić (Meho) Zuhdija (1959)
68. Jaskić (Jasim) Fehret (1960)
69. Kulašić (Omer) Abaz (1950)
70. Krivdić (Mehmed) Nihad (1953)
71. Đonlagić (Kemal) Emir (1973)
72. Kljajić (Ahmet) Meho (1954)
73. Kljajić (Meho) Suad (1973)
74. Jakupović (Rešid) Ibrahim (1954)
75. Oruč (Osman) Refik (1970)
76. Gutić (Hasan) Mirsad (1968)
77. Avdić (Sulejman) Rasim (1939)
78. Bešić (Hamid) Zilhad (1941)
79. Blažević (Sulejman) Šerif (1947)
80. Softić (Edhem) Ekrem (1963)
81. Blažević (Sejdo) Džemal (1970)
82. Čolić (Đemal) Hasan (1971)
83. Kararić (Emin) Zebir (1945)
84. Kararić (Ahmet) Isak (1959)
85. Šljivar (Imšir) Omer (1960)
86. Blažević (Avdo) Elvir (1972)

ocijeni
(0 glasova)